מלח מלא - יש דבר כזה!

נפלאות המלח הוורוד

מדובר במלח טבעי שלא עבר תהליכי ניקוי והלבנה תעשיתיים. בתהליך זה מאבד המלח מינרלים חשובים ועובר חימום בטמפרטורות גבוהות ובכך הופך למעשה לרכיב מזון דל ערך.

מימי האוקיינוס האטלנטי מפיקים מלח טבעי לא מעובד, עתיר מינרלים המעניקים לו גוונים של שחור, אדום ואפור לגווניו. סוג נוסף של מלח טבעי הוא 'מלח הימלאיה' המופק מסלעי מלח למרגלות ההימלאיה.

מלח זה נוצר לפני כ-200 מיליון שנה בעולם פראי ונקי מזיהומים. צבעו הוורדרד מעיד על עושרו בתחמוצות ברזל ובעוד כ-80 תרכובות של מינרלים המיטיבים עם גוף האדם.

המלח בכלל חשוב לפעילות הביוכימית של תאי הגוף. יון הנתרן נחוץ לתפקוד הגוף כיוון שהוא מאזן את היחס בין חומצה לבסיס, מווסת את נפח הנוזלים בגוף (לחץ דם) ומשמש להעברת האותות העצביים. איבוד מלח מהגוף עקב הזעה, הקאה או הטלה מרובה של שתן עלול לגרום למצב של מחסור במלח, שתסמיניו הם חולשה ועוויתות עד למוות. יון הכלור משמש ליצירת חומצת מימן כלורי בקיבה הנחוצה לעיכול תקין של המזון ,להפעלת מערכת העיכול , כמחסום נגד חיידקים פתוגניים ולספיגה משופרת של ויטמינים ומינרלים.

בהזעה, שהיא פעולה טבעית של גוף האדם, אנו מזיעים ומפרישים מגופנו כלור, נתרן, אשלגן, סידן, מגנזיום, ברזל, אבץ, נחושת ועוד. ( טעם הזיעה הוא מלוח..)
מזג אויר חם , פעילות גופנית ומתח כולם מגבירים הזעה ועמה הפרשה של מינרלים חיוניים .

בישראל כיום, חלק ניכר ממי הברזים מקורם במים מותפלים. מים אלו דלים ביותר במינרלים החיוניים לגוף. לדוגמא, חוסר במגנזיום במים. מינרל חיוני זה אחראי בין היתר לתפקוד השרירים בעיקר שריר הלב וכלי הדם ( שגם הם סוג של שריר).

מי שתזונתו אינה מגוונת עלול למצוא עצמו בחוסר מה שמתבטא בין היתר בנטייה להתכווצות שרירים, יתר לחץ דם, עצירות, אי שקט ועוד.

לפיכך, אין ספק שתזונה מגוונת עשירה בירקות ופירות מסייעת להשיב לגוף את מה שמאבד בתהליך יומיומי. מלח הסלעים לסוגיו, שהוא מלח מלא העשיר בתרכובות מינרליות רבות מסייע אף הוא בהעשרת התזונה ברכיבים חיוניים. לפיכך, את כמות המלח המומלצת , כ- 6 גרם ליום, כדאי וחשוב לנצל עם מלח 'מלא', טבעי, עשיר במינרלים וללא מעורבות תעשייתית.


השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר