השימושים הרבים בצמח הבוסוואליה

השימושים הרבים בצמח הבוסוואליה

בוסוואליה – צמח מרפא לטיפול בדלקות כרוניות

עץ הבוסוואליה, הנקרא בעברית לבונה, נחקר רבות ברפואת הצמחים המודרנית ונמצא יעיל לטיפול במצבי דלקת כרוניים. בעיקר משתמשים בו לטיפול בדלקת מפרקים ניוונית, דלקות במעיים ודלקת מפרקים שגרונית.

בוסוואליה הוא עץ גבוה ומרשים הגדל באופן טבעי בהודו, ארצות ערב וצפון מזרח אפריקה. השימוש הטיפולי בבוסוואליה הוא בשרף המופק ממנו. כאשר מקלפים את גזע העץ יוצא ממנו נוזל המתגבש לשרף ומכיל שמן אתרי, שרף וגומי. השרף הזה והשמן המופק ממנו נקראים בעברית לבונה, זוהי אותה הלבונה המוכרת לנו במסורת היהודית ובמסורות נוספות לצורכי בישום, טיהור וטקסים רוחניים.

הצמח מכיל חומצה הנקראת "חומצה בוסוואלית" והיא נחקרה רבות בהתייחס לפעילותה האנטי דלקתית והשפעתה על הטיפול במצבי דלקת. מחקרים אלו מצאו ששימוש בצמח הבוסוואליה מעכב התפתחות של אנזימים מעודדי דלקת ולכן מפחית תהליכים דלקתיים.

בוסואליה לטיפול יעיל בדלקת ניוונית של הברך

מחקר שבוצע על מטופלים הסובלים מדלקת מפרקים ניוונית של הברך מצא כי כל החולים שנטלו בוסוואליה העידו על הפחתה בעוצמות הכאבים ובשיפור יכולת התנועה שלהם, בפרט שיפור ביכולת לכופף את הברך וללכת מרחק רב יותר ללא כאב.

שימוש בצמח הבוסוואליה מתאים לטיפול בבעיות שלד רבות הקשורות בתהליכים דלקתיים כמו דלקת פרקים ניוונים, דלקת מפרקים שגרונית וכאבי גב וברכיים שמאחוריהם נמצאים תהליכים דלקתיים.

בוסוואליה ומחלות מעיים דלקתיות.

שימוש בצמח הבוסוואליה מתאים לסובלים ממחלות מעיים דלקתיות כמו קרואן וקוליטיס. החומצות הבוסואליות המצויות בצמח מערבות את האנזים 5-ליפואוקסיגנאז הקשור ליצירת תהליכים דלקתיים. שימוש בצמח מרגיע את התהליך הדלקתי ולכן מפחית את הכאב ותסמינים נוספים של מחלות מעיים דלקתיות.

בוסוואליה והטיפול באסטמה

מחקר שבוצע על 80 חולי אסטמה מצא ש 80% מקבוצת המחקר שקיבלה טיפול על ידי בוסוואליה העידה על שיפור רב. כמות ההתקפים ירדה והופחתו תסמינים כגון קוצר נשימה וחרחור. בבדיקות נמצא כי נפח הנשיפה של הנחקרים עלה ובדיקות הדם שלהם היו טובות יותר, הציגו פחות שקיעת דם וירידה ברמות האאוזינופילים.

מבין המחקרים הרבים שנערכו על השפעת צמח הבוסוואליה הצמח נחקר גם בהקשר לטיפול בסרטן ונמצא כי לחומצה הבוסוואלית יש השפעות אנטי סרטניות. שימוש בצמח אינו מונע את התפתחות התאים הסרטניים אלא נמצא כבעל יכולת להשמיד תאים סרטניים קיימים. מחקרים שבוצעו התייחסו לסרטן בלבלב בערמונית ובמעי הגס ותחום זה עדיין נחקר.

צמח הבוסוואליה נחשב ברפואת הצמחים "צמח עדין", והוא מתאים לטיפול גם כצמח בודד וגם כחלק מפורמולת צמחים. השימוש אינו מתאים בהריון והנקה (מאחר ואין מספיק מידע על השפעותיו בתקופות אלו)

המידע ניתן כהעשרה ואינו מחליף טיפול אישי או ייעוץ פרטני.

מעיין-זך דן. נטורופתיה לכל המשפחה.

 לרכישת בוסווליה במבצע

 


השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר