שלושת הפירות העוזרים לווסת את רמת הסוכר בדם

שלושת הפירות העוזרים לווסת את רמת הסוכר בדם

מחלת הסוכרת מגבילה אנשים רבים בתזונה ובאורך החיים שלהם. לאנשים רבים הסובלים מסכרת אסור לאכול פירות בשל רמות הסוכר היחסית גבוהות שבהם.

אולם קיימים מספר פירות שלא רק שאינם מזיקים אלה יכולים אפילו לסייע לסובלים מסכרת לוויסות רמת הסוכר בדם באופן טבעי

אבוקדו

אבוקדו מכיל רמות גבוהות של אשלגן מינרל חשוב ביותר המסייע  להוריד את הסיכוי לסבול מנוירופתיה סוכרתית הגורמת לחולי סוכרת רבים לזיהומים בגפיים, נוסף האבוקדו מכיל סיבים תזונתיים רבים העוזרים לוויסות רמת הסוכר בדם

 

אשכולית

באשכוליות קיימות חומצות המסיעות להפחית את רמת הסוכר בדם בצורה יעילה בדומה לזו של מטפורמין, תרופה לסכרת. בנוסף האשכולית מכילה רכיבים תזונתיים אשר מווסתים את רמת הסוכר בדם ומפחיתים את הסיכונים ללקות בהשמנת יתר המהווה אחד ההתמודדויות הקשות של חולי הסוכרת. 

גויאבות  ועגבניות

בגויבות ועגבניות קיים ריכוז גבוה של חומר הנקרא ליקופן. הליקופן הוא רכיב תזונה אשר מחקרים מצאו כי הוא מפחית את התסמינים של מחלת הסוכרת ואף את הסיכויים לחלות בה מלכתחילה כאמור  בשילוב תזונה נכונה.

 

בנוסף נציין כי רצוי מאוד במיוחד לאנשים הסובלים מרמות סוכר גבוהות בדם לאכול באופן קבוע בתזונה מאכלים ומזונות בעלי ערך גליקמי נמוך.

נסביר: ערך גליקמי הוא מדד בין 0 ל100 המודד את מהירות הספיגה של פחמימות בגוף, ככל שהספיגה מהירה יותר הפעולה מצריכה מהגוף להפריש רמות גבוהות יותר של אינסולין , תנודות חדות של אינסולין גורמות בטווח הארוך לשחיקה של מערכת ספיגת הגלוקוז דם ובטווח הקצר ל"פיקים" ברמות האנרגיה, תשישות, לחץ דם וכו'

ככל שהערך הגליקמי נמוך יותר כך הספיגה של הפחמימה הנצרכת איטי ובריא יותר. לדוגמא סוכר, המורכב מגלוקוז הוא בעל ערך גליקמי הגבוה ביותר של 100.

 

למעבר לחנות תוספי התזונה המסייעים לסכרת

 

 


השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר