אצת ספירולינה

אצת ספירולינה

אצת ספירולינה

מהי ספירולינה

אצת ספירולינה היא אצה כחולה ירוקה המוכרת כבראלפי שנים, גדלה במים מתוקים ונחשבת כ"סופר-פוד" ולא סתם, אצת הספירולינה מכילה כמות עצומה של חלבונים, מינרלים, ויטמינים ונוגדי חימצון.

אצת הספירולינה התפרסמה לראשונה כאשר ניתנה כתוסף תזונה לאסטרונאוטים של נאס"א בשל תכולת החלבון המלא (חלבון המכיל את כל שרשרות חומצות האמינו) המהווה כ70% מהרכב אצת הספירולינה וכמות הויטמינים ביניהם: כל סוגי ויטמיני ה-B והמינרלים: סידן, מגנזיום, אבץ וברזל וכן כלורופיל המסייע לפעילות העיכול.

 

במה יכולה לסייע אצת ספירולינה

חיזוק מערכת החיסון – הספירולינה מכילה כמות גדולה של נוגדי חמצון המסייעים לחיזוק מערכת החיסון של הגוף, מחקר שנערך מצא כי צריכה יומיומית של ספירולינה במשך שבועיים גרם לירידה של 30% בציטוקנים בגוף.

הגברת אנרגיה – הספירולינה מסייעת להזרמת הדם ולניקוי הגוף ועל ידי כך לשיפור ספיגת הויטמינים והמינרלים בגוף.

ניקוי הגוף ושיפור פעילות העיכול – הספירולינה מכילה כמות גבוה של הפיגמנט הירוק כלורופיל, הכלורופיל מסייע לנקות את מערכת העיכול ולפנות אותה לעיכול מזון.

 

כיצד ניתן לצרוך ספירולינה

  • כמוסות ספירולינה – ניתן להשיג ספירולינה בצורת כמוסות, יש לצורך בין 4-8 כמוסות ביום, תלוי במינון של הכמוסה, רצוי לצרוך את טבליות הספירולינה ישר על הבוקר על בטן ריקה.
  • ספירולינה באבקה – ספירולינה באבקה היא הדרך הכי נוחה לצריכת ספירולינה לאילו מבנינו הנוהגים להכין שייקים, ניתן לערבב בין 1-2 כפיות של אבקת ספירולינה בשייק הבוקר או הערב.
  • פתיתי ספירולינה – פתיתי ספירולינה הם הדרך הבטוחה לצריכה יומיומית קבועה של ספירולינה, פתיתי הספירולינה הם צורה מיובשת של אצת הספירולינה והם בעלי טעם טוב ומלוח מעט, ניתן לערבב כ 1 כף של פתיתי ספירולינה בסלט, כריך או כל מאכל אחר האוכלים במהלך היום יום.
  • ספירולינה קפואה – המצב הכי קרוב לצריכת ספירולינה טרייה הוא ספירולינה במוקפאת מיד לאחר הוצאתה מהמים, קיימות מספר חברות בישראל המייצרות ומשווקות ספירולינה קפואה.

 

בין שוחרי הבריאות והמומחים בתחום הרפואה הטבעית קיים קונצנזוס רחב סביב ההשלכות החיוביות של צריכת אצת ספירולינה והשפעתה החיובית על הגוף, אצת הספירולינה היא כיום אחד מתוספי התזונה הפופולריים ביותר וצריכת ספירולינה נמצאת במגמת עלייה בעולם המערבי.

 

מעבר לחנות לרכישת מוצרי ספירולינה במבצע

 

 


השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר