הקשר הברור בין אלוורה לבריאות גופנו

הקשר הברור בין אלוורה לבריאות גופנו

הקשר הברור בין אלוורה לבריאות גופנו

צמח האלוורה הוא צמח מוכר מאד שניתן להפיק ממנו מגוון של מוצרים לשתיה, לאכילה ולעוד מגוון גדול של מטרות. הצמח ידוע כבר מאות שנים כצמח עם סגולות מרפא ותכונות בריאותיות משמעותיות מאד. רוצים לדעת עוד על הצמח המופלא? המשיכו לקרוא:

צמח האלוורה ידוע כבר מאות שנים כצמח העוזר בריפוי כוויות, חתכים וזיהומים קלים בעור גופנו. הצמח זכה לכל כך הרבה פופולריות בעיקר תודות למגוון האפשרות שניתן לצרוך אותו כגון אלוורה לשתייה, אלוורה בצורה של אוכל מוצק, משחה למריחה של אלוורה, היא ניתנת לשפשוף ישיר על העור ועוד מגוון צורות. הנגישות של צמח האלוורה עזרה לו להגיע לפסגה ולהיות אחד הצמחים הפופולריים ביותר היום.

מהו צמח האלוורה ויתרונותיו?

היום ניתן לראות גידולים של אלוורה כמעט בכל מקום אך בפועל מקורו באפריקה. הג'יל של הצמח נמצא בעלים שלו ונדרש לקלף שכבה קלה של קליפה ורק לאחר מכן נגיע לג'יל המדובר. הג'יל הוא החומר הפעיל עם הסגולות שנרצה לראות.

לצמח האלוורה יש מספר יתרונות יחודיים במיוחד:

 1. ג'יל האלוורה מפחית דלקות בעור, מקל על עצירות ומסייע בצרבות.
 2. האלוורה הוא צמח הנחשב כצמח מקרר ולכן הוא יעיל במקרים של כוויות או פצעי חום.
 3. ג'יל האלוורה יכול לעזור משמעותית בעקיצות חרקים, מזיקים, אלרגיות וצמחים עוקצניים.
 4. ג'יל האלוורה יעזור במקרים רפואיים כגון שלבקת חוגרת, גירוי חיתולים, אקזמה, גירויים בעור, גזזת וכאבים של שיניים צומחות.
 5. הג'יל תורם לרגיעה של העור וצמצום אזורים מגורים או אדומים.

שימוש באלוורה

באלוורה ניתן להשתמש ב – 3 דרכים:

 1. לצורך שטיפה, ניקיון ותרחיץ– במידה ותרצו להשתמש באלוורה לצורכי שטיפה, ניקיון ותרחיץ כל שעלכם לעשות הוא לקטוף עלה של אלוורה, לחתוך אותו ל- 2 ולקלף את הקליפה עד שנשאר רק ג'יל. ניתן למרוח או לשפשף את הג'יל ישירות על העור.
  בנוסף, ניתן לחתוך את הג'יל למרובעים, להקפיע ולהשתמש באלוורה לאחר הקפאה באותו אופן של שפשוף ורחצה.
 2. משקה אלוורה - ניתן להשתמש באלוורה בצורה של משקה. על מנת לשתות את האלוורה ניתן לקנות משקה אלוורה באופן ישיר מהחנות או לחילופין להכין באופן עצמאי בדרך הבאה:
  קחו את הג'יל, הכניסו לתוך בלנדר והוסיפו מים וקרח (ניתן להוסיף מרכיבים נוספים על מנת לקבל טעם טעים יותר) התחילו לגרוס הכל עד שמגיעים לתכולה נוזלית בצורה משקה – ניתן לשתות לרוויה.
 3. אלוורה לאכילה – את הג'יל של האלוורה ניתן להכין לצורכי אכילה. קטפו עלה של אלוורה, קלפו את הקליפה עד שנשאר רק ג'יל. חיתכו את הג'יל למרובעים (או כל צורה אחרת) והכניסו למקפיא עטופות בניילון. לקראת האכילה יש להפשיר מעט ולהתחיל לאכול. ניתן להוסיף לסלט, מרק ועוד.

לסיכום

צמח האלוורה מלא בסגולות בריאותיות ויתרונות תזונתיים. חשוב לצרוך אלוורה לפחות פעם ביום ולהשתמש בו למקרים של כויות, חתכים וגירויים אחרים על העור. האלוורה הוא מוצר נגיש מאד בישראל היום וניתן למצוא אותו כמעט בכל בית מרקחת או חנות תרופות אחרת.


השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר