מזון בריא וירידה במשקל בצורה נכונה

מזון בריא וירידה במשקל בצורה נכונה

מזון בריא וירידה במשקל בצורה נכונה

 

העידן המודרני מוביל לעלייה במשקל

במחקרים רבים מוכחת פעם אחר פעם חשיבות תזונה נכונה לירידה במשקל. בעידן המודרני רבים מבינים  כי כולם נשלטים על ידי פרסומות של מזון מהיר אשר אינו בריא במיוחד וכולל שמן רב. סיבוב קצר בערים רבות בארץ יוביל אותנו אל מסעדות ודוכני מזון מהיר המוכרים מזון קפוא ומוכן.

רבים צורכים תרופות לטיפול בבעיות בריאות ואינם משקיעים בפעילות גופנית כתוצאה מחוסר פנאי כתוצאה משעות עבודה רבות והמרדף אחר הקריירה.  נוסף על זאת, מדובר בתקופה בה הילדים הינם בעלי סיכון גבוה לחלות במחלות שונות כמו סוכרת או לסבול מכולסטרול גבוה.

מה עושים על מנת לבחור בתזונה מבוקרת

בשל אורח החיים המודרני, רבים מוצאים את עצמם נאבקים לרדת במשקל ולהשיג שליטה במזון אותו הם צורכים.  כאמור, המזון המהיר אינו כולל את כל האבות המזון הדרושים ולכן על מנת שהגוף יפעל ברמת האנרגיה הדרושה ויוכל להתמודד עם חולשות או מחלות אשר תוקפות אותו , יש לערוך שינוי באורח החיים ולעבור למצב של תזונה נכונה . לצד המזון המהיר, אנו עדים כיום לשינוי החל בתחום- חברות רבות בוחרות להתקין מכוני כושר לעובדים שלהם ויש חשיפה רבה ליתרונות של אכילת מזון בריא. 

כיום ניתן לראות שלל מומחים בתוכניות טלוויזיה הקוראים לשמירה על אורח חיים בריא באמצעות מזון בריא ואף חושפים את הציבור לבעיות הצפויות להם בשל השמנה דרסטית.  במקביל ניתן לראות את פתיחתם של מקומות המציעים לציבור לצרוך שלל מוצרי טבע כמו מוצרי סויה אוו טופו.   על מנת לשנות את אורח החיים ולעבור למזון בריא יש לכלול בתפריט היומי את כל אבות המזון :

אכילה מרובה של פירות וירקות: יש לעבור לאכילה מרובה של פירות וירקות טריים או מבושלים.

שילוב של פחמימת מורכבות: רצוי לשלב בתפריט פחמימות מורכבות כמו למשל אורז, קינואה, פסטה או קוסקוס. יתרה מכך, יש לצרוך מזונות העשירים בסיבים תזונתיים כמו למשל אורז לבן או תפוחי אדמה.

שילוב דגנים: יש להקפיד על שילוב דגנים העשירים בחומצות שומן ואומגה 3.

 הימנעו מחטיפים הכוללים שומן טראנס: ההמלצה היא להימנע מחטיפים הכוללים שומן טראנס המאלצים את הכליות לפעול בצורה אינטנסיבית יותר.

 שלבו פירות יבשים בתפריט: הקפידו לשלב פירות יבשים בתפריט במקום ממתקים.

הימנעו ממזונות מטוגנים: ההמלצה היא להימנע ממזונות מטוגנים כמו שווארמה או בורקס.

 צרכו שיבולת שועל: הקפידו לצרוך שיבולת שועל בתפריט.

 הרבו בשתיית מים ותה צמחים: הרבו בשתיית מים ותה צמחים והימנעו משתיית משקאות מוגזים.

טיפול טבעי בסוכרת  חולי סוכרת וטיפול טבעי במחלה

אחד הגורמים המשפיעים על התפתחות מחלת הסוכרת הוא עודף משקל. 90% מהסובלים מסוכרת סוג 2 סובלים מעודף משקל, דבר הבא לידי ביטוי בעודף אינסולין. באמצעות ירידה במשקל ניתן להביא לשיפור ההפרעות המטבוליות .  בשנים האחרונות ניתן לדווח על טיפול טבעי בסוכרת באמצעות צמחי מרפא המסייעים לאיזון רמות הסוכר בדם, כאשר הצמח הנחקר הוא  צמח בשם  ג'ימנמה.

נוסף על צמחי מרפא, ניתן למנות גם טיפול נטורופתי המסייע לאיזון הנתודות של רמת הסוכר בדם וכן עלייה של הרגישות של התאים לאינסולין.

 


השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר