המדריך המלא לבחירת אבקת חלבון

המדריך המלא לבחירת אבקת חלבון

בחירת אבקת חלבון נכונה

המדריך של טבע סטוק לבחירת אבקת חלבון נכונה, אנו מקבלים כל שבוע עשרות טלפונים מלקוחות המבקשים להתייעץ כיצד לבחור אבקת חלבון נכונה ומתאימה להם, הנה המדריך המקוצר:

  

דבר ראשון מה ה בכלל חלבון ולמה צריך אותו?

חלבונים הם שרשראות  ארוכות ומורכבות שלחומצות אמינו. קיימים מספר סוגים שונים של חלבונים. החלבונים הרלוונטיים עבורנו הם חלבונים הנקראים חלבון מכווץ הנמצאים בשרירים.

החלבון הוא למעשה אבן הבניין של הגוף וצריכה מספקת של חלבון חיונית לגוף לתהליכי גדילה, ייצור ושמירה אופטימליים של השרירים בעיקר. הצריכה המומלצת של חלבון על פי ארגון הבריאות העולמי היא 0.8 גרם חלבון לכל קילוגרם מסת גוף. כאמור אנשים העוסקים באימון גופני וספורט מאמץ זקוקים לכמות גדולה הרבה יותר של חלבונים בין 1.2 ל1.7 גרם חלבון לכל קילוגרם משקל, כאמור על פי סוג וקושי הפעילות הגופנית.

יש להקפיד על צריכה נכונה ומאוזנת של חלבון במיוחד לספורטאים שכן מחסור בצריכת חלבונים יכולה לגרום לעייפות מנטלית ופיזית, נשירת שיער, איבוד מסת שריר, ירידה בכושר הגופני, אי סדירות הורמונלית ופגיעה במערכת החיסון. חשוב להגיד שגם עודף בצריכת חלבון אינה בריאה ויכולה לפגוע במערכת החיסון והעיכול.

מה היא אבקת חלבון?

אבקת חלבון היא תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של חלבונים וחומצות אמינו נוספות המשמש ספורטאים ובעיקר ספורטאים העוסקים בבניית מסה פיתוח גוף והרמת משקולות. בעזרת שימוש בתוסף יכולים ספורטאים להגיע לכמות היומית של חלבון הנדרשת לגוף בעת פעילות  עצימה, חלבון שבשל תוספת חומצות האמינו נספג מהר בשרירים ואינו מכיל אחוזים שומן רב.

האם זה מסוכן?

אבקות חלבון אינן מסוכנות. שימוש לא נכון בהן עלול לגרום לנזק לגוף כפי שכתבנו למעלה.

יש להקפיד לצרוך בכמות הנכונה ולבחור אבקת חלבון איכותית עם אישור משרד הבריאות ושנשמרה בתנאים נאותים.

מהיא אבקת החלבון הטובה ביותר?

בשוק קיימות עשרות אבקות חלבון שונות כל אחת בהרכב ואיון שונה. חשוב שנבין שאים אבקת חלבון טובה יותר או פחות יש אבקת חלבון מתאימה. לכל אחד יש שיקולים אחרים בבחירת אבקת חלבון כמו: עצימות וסוג האימון, מטרה (עליית מסה חיטוב וכו'), תקציב, כשרות וכו' ולכן יש לבדוק  היטב במיוחד לפני הקנייה הראשונה.

חשוב מאוד לבדוק שאבקת החלבון שאתם רוכשים מכילה כמה שיותר חלבון אבל דלה בשומן ובקלוריות. האבקות שמכילות שומן וקלוריות מאוד לא מומלצות, ולא משנה אם יש בהן כמות גבוהה של חלבון, וזאת משום שהן מועילות מאוד להבראת השרירים אבל מזיקות מאוד למשקל. כמו כן אבקת חלבון איכותית  צריכה להכיל ריכוז  של חומצות אמינו שונות כמו ל-קרניטין.

איך בוחרים אבקת חלבון נכונה

  • רוב אבקות החלבון מכילות חלבון ממי גבינה שהוא הנפוץ והזול ביותר, אך יש אבקות המכילות שילובים של מספר מקורות חלבון שונים כמו קזאין או איזוליט. חלבון מסוג איזו מתאים למתאמנים לפחות פעם ביום בשל הספיגה והשחרור המהירים שלו בשריר.
  • ככל שריכוז החלבון גבוה יותר כך האבקה איכותית יותר. עדיף בדר"כ אבקה עם ריכוז של לפחות 70% חלבון. כאמור ככל שהריכוז גבוה יותר גם המחיר גבוה יותר ולכן אם אנחנו מתאמנים מתחילים ואנחנו מתאמנים עד 3 פעמים בשבוע נוכל להסתפק באבקות הזולות יותר המכילות ריכוז חלבון מעט נמוך.
  • אבקות החלבון המיוצרות בחול וברות בדרך כלל תהליכי ייצור ופיתוח מתקדמים יותר ומכילות מספר גדול יותר של חומצות אמינו ובקרת איכות אבל המחיר בהתאם
  • אל תקנו בהכרח מותג, יש מותגים "הנחשבים" טובים אך המחיר לא תמיד מעיד על האיכות. אבקות חלבון עם מותג פופולרי מנצלות את השם כדי להעלות את המחיר. לפעמים זה מוצדק ולפעמים לא. בכל אופן בדקו את הרכיבים בעצמכם והשוו.
  • גם הטעם חשוב. כדי שיהיה לכם כיף לשתות את שייק החלבון אחרי האימון חשוב לבחור טעם שיהיה לכם טעים. יש עשרות טעמים ולכל חברה יש את הטעמים שלה יש טעמים סטנדרטיים כמו וניל ושוקולד ויש יותר מתוחכמים.

 

הכי חשוב לדעת!

לצרוך אבקת חלבון רק יכול לעזור לכם בדרך להצלחה אבל את העבודה הקשה ומאמץ באימון אתם חייבים לעשות בעצמכם ואין פתרונות קסם. עבודה קשה משתלמת!

 

 מעבר לחנות לרכישת אבקות חלבון במבצע

 


השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר