לתינוק יש גזים? הפתרון ליקצ'יק!

לתינוק יש גזים? הפתרון ליקצ'יק!

מה עושים כשלתינוק כואבת הבטן?

רק חזרתם מבית היולדות, עוד לא הספקת להתאושש ולנוח והמלאך הקטן לא מפסיק לבכות... מה קרה? כנראה שהתחילו לו כאבי הקוליק. 

למה לתינוקות כואבת הבטן? איך אפשר להקל? את "ליצ'יק" את מכירה?

קחו נשימה עמוקה, הכנו לכם גם הסבר וגם טיפים טובים. 

למה כואבת לו הבטן?
נתחיל בלהדגיש שכאבי בטן אצל תינוקות זה דבר נורמלי ומעיד על חלק מהתפתחות תקינה של מערכת העיכול, לתופעה הזו קוראים קוליק והיא מופיעה אצל רוב התינוקות החל מגיל שבועיים וחולפת סביב גיל 4 חודשים. כשהתינוק עוד היה עובר ברחם הוא קיבל את כל התזונה שלו דרך חבל התבור וכולה התקבלה כחיונית ללא צורך להתמודד עם פינוי פסולת. מרגע הלידה התינוק מקבל את ההזנה שלו דרך הפה. בן אם יונק חלב אם או שאוכל תמ"ל בבקבוק הוא נדרש לעכל את המזון, לפרק אותו ולהוציא ממנו פסולת דרך הצואה. התהליך הזה חדש לתינוק ודורש הסתגלות של מערכת העיכול כולה. כחלק מהתהליך נוצרים גזים במערכת העיכול שגורמים לכאבי בטן וחוסר נוחות לתינוק. לעיתים הגזים מפריעים לפינוי הצואה וזה מפריע ומציק עוד יותר. 
איך מזהים שכאב הבטן הוא הסיבה לבכי? תינוק שאכל טוב, הטיטול שלו נקי, סה"כ לאורך היום נראה שמח וחיוני, אבל הוא צורח גם כשמרימים אותו באהבה, מקשית את הגב או שהבטן שלו "מתקשה" – כנראה שמדובר בקוליק. =
אפשר לעזור!
עכשיו, שהבנו שמדובר בתהליך טבעי והכל בסדר עם הילד שלך, אפשר להתמקד בשאלה: איך אפשר להקל עליו (ועלייך) והבשורה המשמחת היא שיש הרבה מה לעשות. 
נתחיל בליקצ'יק – המוצר הטבעי של ד"ר קיי. טיפות של תמצית נבט הליקופודיום במיצוי גליצרין המיועדות לתינוקות מגיל שבועיים ועוזרות להרגיע את הכאב ולהפחית את תופעת הגזים. 
לליקצ'יק טעם טיפה מתקתק כך שהתינוק אוהב אותו והיא אינו מכיל אלכוהול, סוכר או כל תוספת של חומר כימי או מלאכותי. אצלנו בבית קוראים לו "המרגיע הלאומי" והשתמשנו בו על פי צורך ( זאת אומרת כל פעם שזיהינו סימן להתכווצויות כאב) עד שבגיל 4 חודשים התופעה חלפה כלא הייתה.
בנוסף לליקצ'יק, כדאי לרשום מעקב מתי מופיע הכאב. לרוב הוא מופיע סביב אותם שעות ביממה. כשיודעים מתי זמן הכאב אפשר גם להתכונן לכך נפשית, לגייס יותר סבלנות וחום ולהתפנות להחזיק בידיים, לערסל ולנענע. מומלץ מאוד לעשות בזמן הזה אמבטיה חמימה ומרגיעה ואחריה עיסוי עדין בבטן, עם טיפת שמן שקדים, בתנועה בכיוון השעון. 
בנוסף, בשעות ערנות (ולא מיד אחרי האוכל) טוב להניע את רגלי התינוק כמו "אופניים" כשהוא שוכב על הגב ולאחר מכן ולהצמיד לו את הברכיים לבטן, ולהרחיק. ושוב להצמיד לבטן ולהרחיק. תנועתיות זו מסייעת לו לשחרר גזים כלואים ומרגיעה את הכאב. 
כדאי לזכור שאלו "כאבי גדילה", הם זמניים ויחלפו במהרה.

המידע ניתן כהעשרה ואינו מחליף טיפול או ייעוץ אישי בעת הצורך.
נכתב על ידי מעיין-זך דן "נטורופתיה לכל המשפחה".

השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר