מה הם היתרונות בשתיית משקה אלוורה?

מה הם היתרונות בשתיית משקה אלוורה?

למה כדאי לך לשתות משקה אלוורה?

כי מדובר בפצצת אנרגיה. משקה אלוורה מכיל כמות גבוהה של מינרלים ויטמינים חיוניים, חומצות אמינו, נוגדי חימצון, חומרים אנטי ויראלים ואנטי דלקתיים ויש לו יכולות ריפוי נפלאות בלקיחה פנימית (שתייה) וגם במריחה חיצונית של ג'ל טבעי המופק מהצמח. 

למרות שמדובר בצמח מרפא עתיק שנפוץ כבר אלפי שנים ברפואה המסורתית בתרבויות שונות ובאחד מהצמחים הנחקרים ביותר, בכל זאת לא כולם יודעים וערים ליתרונותיו הרבים ויש אפילו שחוששים לצרוך אותו בלקיחה פנימית – ותכף יגיע ההסבר איזה חלק ובאיזה אופן מותר ואף מומלץ לצרוך.
אז נתחיל בלהרגיע ולהסביר איך זה כן בטוח ורצוי לצרוך את האלוורה בבליעה. 
מחקרים רבים בוצעו על צריכת מיץ מרוכז מצמח האלוורה השלם – זאת אומרת כל העלה, כולל הקליפה החיצונית והג'ל הפנימי. מחקרים אלו הראו שישנן תופעות לוואי חוזרות של שלשול ובחילות ונזקים רבים נוספים. חשוב להבין שקליפת הצמח מכילה חומר הנקרא aloine והוא החומר הבעייתי. זהו חומר שמשפיע לרעה על מערכת העיכול בפרט בשימוש ממושך וחוזר וגורם לשלל תופעות וביניהן גירוי מערכת העיכול ושלשול. מחקרים שבוצעו בהמשך הוכיחו כי כאשר מפיקים מיץ מהג'ל הפנימי בלבד, זאת אומרת רק מפנים הצמח וללא הקליפה, אין תופעות לוואי כלל ואין נוכחות של ה- aloine. 
ואכן כיום משקאות האלוורה מופקות רק מהג'ל הפנימי והן בטוחות לשימוש.
האלוורה הוא מזון על. הוא מכיל כמויות רבות של ויטמינים, כמו ויטמין B, C, וויטמין E. הוא מכיל מינרלים כמו אשלגן, ברזל, סידן וסלניום, והוא עשיר בנוגדי חימצון ויש לו יכולת לאזן את רמות החומציות בקיבה.
שתיית מיץ אלוורה מומלצת מאוד למי שסובל מצרבות, מכיב קיבה (אולקוס), מהליקובקטר פילורי וגם מקנדידה (כי משקם את הריריות והוא אנטי פטרייתי). שתיית המיץ תועיל ותרגיע התקפים אצל הסובלים ממחלות מעי דלקתי (קרואן וקוליטיס) 
מחקרים מצאו כי שתיית האלוורה מועילה למען איזון רמות סוכר ורמות כולסטרול ושומנים בדם, כטיפול תומך.
שתיית המיץ מומלצת בתהליך של "ניקוי גוף", כמאזנת את מערכת העיכול ומסייעת גם לתהליך הניקוי וגם מקלה על "תסמיני הגמילה" שחווים בתחילת הניקוי, בזכות ההזנה שלו בחומרים חיוניים מעניקי אנרגיה – הויטמינים, המינרלים ונוגדי החימצון. 
האם שתיית מיץ אלוורה מתאימה לכל אדם? לא.
מי שנוטל תרופות לדילול דם מסוג קומדין לא יכול לצרוך את הצמח.
ומי שנוטל תרופות לאיזון רמות סוכר נדרש למעקב ובדיקת רמות סוכר בתדירות גבוהה יותר, מאחר ושימוש באלוורה יכול תוך זמן קצר להוריד את רמות הסוכר. 
בכל מקרה חשוב לזכור כי נטילת צמח מרפא זה בפרט וצמחי מרפא בכלל - צריכה להיות בפיקוח וליווי של מטפל הרבליסט. והמידע הכתוב ניתן לצורכי העשרה ולא כהמלצה גורפת. 
מעיין-זך דן
נטורופתיה לכל המשפחה

השאר תגובה

תגובות יאושרו לפני פרסומן על פי מדיניות האתר